Ютазы муниципаль районында «Комбайн» операциясе үткәрелә

2019 елның 12 августы, дүшәмбе

Ашлык уру комбайннарына техник караулар уздыру вакыты тәмамлануга бәйле рәвештә, аларның сыйфатын һәм аларны үткәрүнең тулылыгын тикшерү, урып-җыю техникасының сакланганлыгын һәм урып-җыю эшләре вакытында куркынычсыз эксплуатацияләнүен профилактикалау максатында, 2019 елның 5 августыннан 30 августына кадәр урып-җыю эшләре вакытында «Комбайн операциясе» дип аталган шартлы үзара рейдлар үткәреләчәк. Ютазы муниципаль районы кырларында, эксплуатацияләгән вакытта, ашлык җыю комбайннарын үзара сайлап алу тикшерүләре узачак.

Профилактик операцияне үткәргәндә, түбәндәге мәсьәләләргә аерым игътибар биреләчәк: дәүләт теркәү билгесе, теркәү турында таныклык, рөхсәт категориясе булган тракторчы-машинист таныклыгы, техник тикшерү узу турында таныклык булуына; ут сүндергечләр, аптечка, су, көрәк, лом, сәнәк һ.б. белән тәэмин ителгәнлеккә; тавыш һәм яктырту приборларының булуына һәм төзеклегенә; ягулык, май агу күзәтелмәвенә; двигательләрнең торышы һәм, гомумән, техник хезмәт күрсәтү уздыру торышына.

Ачыкланган кагыйдә бозулар буенча хуҗалыклар җитәкчеләренә һәм вазыйфаи затларына, җитешсезлекләрне бетерү срокларын күрсәтеп, күрсәтмәләр биреләчәк.