2022 елның 20 маенда 17.45 сәгатьтә Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белән берлектә, #ЖильёМолодым РТ туры эфиры үткәрә

2022 елның 19 мае, пәнҗешәмбе

2022 елның 20 маенда 17.45 сәгатьтә Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белән берлектә, ВКонтакте социаль челтәрендә #ЖильёМолодымРТ турыдан-туры эфирын трансляцияли. Турыдан – туры эфир форматындагы Миссия-яшьләргә, яшь белгечләргә, яшь гаиләләргә Татарстан Республикасында гамәлдә булган торак шартларын яхшыртуда, үз торакларын ташламалы шартларда сатып алуда дәүләт ярдәме чаралары һәм программалары турында мәгълүмат бирү. Мондый онлайн форматтагы өстенлек-барлык катнашучыларга һәм тамашачыларга үзләрен кызыксындырган сорауларны бирү мөмкинлеге һәм республика министрлыклары һәм ведомстволары белгечләреннән – торак программалары операторларыннан җавап, консультацияләр, аңлатмалар алачак.

20 майда туры эфир барышында «Авыл территорияләрен комплекслы үстерү» федераль торак программасының федераль торак проектлары тәкъдим ителәчәк, аның операторы - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы. Әлеге программа буенча республиканың авыл җирлекләрендә яшәүче гаиләләр торак норматив бәясенең 70% ына кадәр түләүсез субсидия рәвешендә үз торакларын сатып алу өчен дәүләт ярдәменнән файдалана алалар, яисә авыл ипотекасының ташламалы шартларында торак шартларын яхшырталар, яисә найм форматында торак алырга мөмкиннәр. Турыдан – туры эфир тамашачылары яшь гаиләләргә торак бәясенең 35% ы - «Яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү " программасы буенча торак шартларын яхшырту өчен дәүләт субсидияләре турында сораулар бирә һәм мәгълүмат ала алачаклар.