Татарстан халкы хәзер ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты сайтында коммуналь уңайлыклар өчен түләүне мөстәкыйль рәвештә исәпләп чыгара алалар

2023 елның 13 марты, дүшәмбе

Татарстан Республикасы халкы коммуналь хезмәтләр өчен Татарстан Тарифлар буенча дәүләт комитеты сайтында «Коммуналь түләүләр калькуляторы» ярдәмендә үзләре түли ала.

Бу хакта «Татар-информ» га биргән интервьюсында ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты рәисенең беренче урынбасары Лариса Хәбибуллина сөйләде.

“Татарстан Республикасы тарифлар буенча дәүләт комитеты сайтында "Гражданнарның мөрәҗәгатьләре һәм аларны кабул итү” бүлегендә «Коммуналь түләүләр калькуляторы» бар. Бу мәгълүмат инструменты, ул коммуналь хезмәтләр өчен түләү күләменең үсешен билгеләнгән чикләүләргә туры килүен онлайн-тикшерү үткәрергә мөмкинлек бирә. Гражданнарның түләүләрен үзгәртү агымдагы елның һәр аенда коммуналь хезмәтләр җыелмасы һәм күләме узган елның декабрендә коммуналь хезмәтләр өчен түләү күләменә карата исәпләнә», – дип билгеләп үтте Хәбибуллина.

Аның сүзләренчә, региональ калькуляторны исәпләү нәтиҗәләре мәгълүмати характерда һәм түләү документы түгел. Мәгълүматлар төрле булган очракта, өстәмә аңлатмалар өчен исәп-хисап үзәкләренә һәм башка оешмаларга мөрәҗәгать итәргә мөмкин. Моннан тыш, Россия Федераль салым хезмәте сайтында» коммуналь түләүләр калькуляторы" бар. Ул коммуналь түләүләрнең региональ калькуляторларына сылтамалар агрегаторы булып тора.