Авыл хуҗалыгы министрлыгы 2023 елда республика конкурслары уздыру турында игълан итә

2023 елның 24 марты, җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы республика конкурсларын үткәрү турында игълан итә.

“Татарстан Республикасының иң яхшы шәхси ярдәмче хуҗалыгы”, “Татарстан Республикасының иң яхшы крестьян (фермер) хуҗалыгы башлыгы”,  “Татарстан Республикасының иң яхшы авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативы рәисе”, “Татарстан Республикасының агросәнәгать комплексында кече хуҗалык итү формаларын үстерү буенча иң яхшы авыл җирлеге башлыгы".

Гаризалар һәм документлар Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан түбәндәге адрес буенча кабул ителә: 420014, Татарстан Республикасы, Казан шәһәре, Федосеевская урамы, 36 йорт, 3 кат, 307 нче кабинет. Документлар һәм гаризалар 2023 елның 22 мартыннан 6 апреленә кадәр кабул ителә. Кабул итү эш көннәрендә 9.00 сәгатьтән 16.00 сәгатькә кадәр башкарыла.

Конкурсларны үткәрү буенча конкурс комиссиясе утырышы 2023 елның 12 апрелендә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында 420014, Татарстан Республикасы, Казан шәһәре, Федосеевская урамы, 36 йорт адресы буенча үткәрелә.

Конкурсларда шәхси ярдәмче хуҗалыклар, крестьян (фермер) хуҗалыклары, авыл җирлекләре, авыл хуҗалыгы куллану кооперативлары катнаша.

Конкурсларда җиңүчеләргә бүләкләү тәртибе һәм документлар формалары турында мәгълүмат Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының рәсми сайтында урнаштырыла: //agro.tatarstan.ru/, Интернет мәгълүмат-телекоммуникация челтәрендә, бүлек Фермерларга, авыл хуҗалыгы кооперативларына һәм ЛПХ субсидияләренә грантлар, аннан соң бүлек конкурслар Иң яхшы ЛПХ, КФХ, СПоК, СП, аннан соң бүлек 2023. (https://agro.tatarstan.ru/konkursi-luchshie-lph-kfh-spok-sp-5283789.htm)

Элемтә телефоннары: (843) 221 76 85, (843) 221 76 54, (843) 221 76 88(88 01).

Тулырак: http://yutazy.ru/news/obschestvo/minselxoz-obieiavliaet-o-provedenii-v-2023-godu-respublikanskix-konkursov