Район тормышы мәсьәләләре буенча атналык киңәйтелгән киңәшмә бүләкләүдән башланды

2024 елның 2 апреле, сишәмбе

Район башлыгы урынбасары Закуан Ильясов «Олимп» спорт мәктәбе директоры Александр Карпеевка авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Рәхмәт хатын тапшырды.

1 апрельдә районда торак пунктларны санитар чистарту буенча икеайлык башланды. Бу хакта киңәшмәдә Башкарма комитет җитәкчесе Светлана Самонина белдерде. Шуңа бәйле рәвештә ул оешма һәм предприятие җитәкчеләрен санитар-экологик хәлне яхшырту һәм чүп-чарны рөхсәтсез җыюны рөхсәт итмәү турында мөмкин булганның барысын да эшләргә чакырды.

Эчке эшләр министрлыгы линиясе буенча оператив хәл турында Россия Эчке эшләр министрлыгының Ютазы районы буенча җәмәгать иминлеген саклау бүлеге начальнигы Владимир Топорков җиткерде, барлыгы 46 мөрәҗәгать килгән, шуларның 5се алдау. Балигъ булмаганнарга экстремистик характердагы смс-хәбәрләр җибәрү факты билгеләп үтелде.

Хастаханә баш табибы Светлана Шакирова хәбәр иткәнчә, хастаханә штат режимында эшли. Районда мобиль комплекс эшли башлады. Дүшәмбедән ул Әбсәләм авылында урнаша.

Мәдәният бүлегенең 2023 елдагы эше турында хисап белән Рөстәм Абдурахманов чыгыш ясады.

11 коллектив халык һәм үрнәк коллектив исеменә лаек, 5 кеше ТР атказанган мәдәният хезмәткәре исеменә ия. Районда 230 клуб оешмасы эшли, шуларның 79ы балалар өчен. Районда кино-видео учреждениесе бүлеге, Ютазы үзәк китапханә системасы, анда 7918 укучы исәпләнә; балалар сәнгать мәктәбе, анда 189 бала белем ала һәм 6 бүлек; Кәрәкәшле туган якны өйрәнү музее эшли.

Мәдәният учреждениеләре тарафыннан хисап чорында 6 723 чара үткәрелгән.

Узган ел коллективлар төрле дәрәҗәдәге конкурсларда һәм фестивальләрдә катнаштылар һәм 198 диплом яуладылар.

Казанышлардан тыш, мәдәният бүлеге башлыгы проблемалы мәсьәләләрне дә җиткерде.

Киңәшмә Башкарма комитетның структур бүлекчәләре җитәкчеләренең агымдагы эш турында хисаплары һәм алдагы атнага бурычлар кую белән тәмамланды.