Димтамак авылында гаилә елы кысаларында әдәби сәгать узды

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

Димтамак авыл китапханәсендә, Россиядә Гаилә елы кысаларында, китап әдәби сәгате узды.

Чарада Ютазы муниципаль районы хатын-кызлар советы әгъзалары, «Ак калфак», авылдашлар катнашты. Китапханәче Л.И. Шакирова «Рухият» рухи яңарыш фондының барлыкка килү тарихын сөйләде һәм «Рухият» нәшриятының китаплары тәкъдим ителгән китап күргәзмәсенә күзәтү ясады.

Анда катнашучылар Ризаэтдин Фәхреддиннең «Назидание» китабы турында мәгълүматны зур кызыксыну белән тыңладылар. Чаралар С.Бикмөхәммәтова, З. Захарова, С. Галимова, А. Кәлимуллина, А. Хисамиева шигырьләрен укып дәвам итә. Яңасыннан 2023 елда чыккан «Әдәби офыклар» басмалары яңгырады.

Чара ахырында катнашучылар кыягаздан чәчәк җыялар, анда гаиләне саклап калу өчен кирәкле булган сыйфатлар чагылыш таба.

Катнаәучылар фикеренче, гаилә – кешене кешелекле булырга өйрәтә торган өй мәктәбе ул. Нәкъ менә гаиләдә без мәхәббәт, җаваплылык, кайгыртучанлык һәм хөрмәткә өйрәнәбез.