Районның мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә театр атналыгы ачылды

2018 елның 22 октябре, дүшәмбе

Районның мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә татар язучыларының әсәрләре буенча театр атналыгы ачылды. Тематик атналыкта барлык яшь төркемнәрендә тәрбияләнүчеләр, тәрбиячеләр һәм балалар бакчалары белгечләре, тәрбияләнүчеләрнең ата-аналары катнашты. Бүген, 22 октябрь көнне, Урыссу бистәсенең 1 санлы балалар бакчасы малайлары һәм кызлары татар теленә өйрәтү буенча барлык тәрбиячеләрне ачык йөз белән кабул иттеләр .

Тематик атнаны үткәрүнең төп максаты - балаларның театр сәнгате чаралары белән иҗади сәләтләрен үстерү.

Бу максатка ирешү өчен түбәндәге бурычлар куелды:

* Балаларда театр эшчәнлегенә кызыксыну уяту.

* Балаларда шатлыклы кәеф тудыруга, хыялларны һәм иҗатка сәләтен үстерергә ярдәм итү

* Талантлы педагогларны ачыклау һәм аларга ярдәм итү;

Тәрбиячеләр, балаларны һәм ата-аналарны театрлаштырылган эшчәнлеккә җәлеп итеп, балаларда сәнгати-эстетик тәрбия бирүгә кагылышлы күп кенә педагогик бурычларны чишәләр, туган мәдәнияткә, әдәбиятка, театрга тотрыклы кызыксыну уятырга тырышалар.