Рөстәм Нуриев: "Минем йөрәктә Ютазы районы өчен зур өлеш кала»

2019 елның 19 сентябре, пәнҗешәмбе

Элеккеге Ютазы районы Башлыгына ТР Алабуга районын җитәкләргә тәкъдим ителде.

Татарстанның Ютазы районы башлыгы Рөстәм Нуриев бүген үз теләге белән отставкага китте. Район Советының чираттан тыш утырышында ул үзенең йомгаклау чыгышында тугыз ел эшләгән муниципалитетка һәрвакыт ярдәм итәргә әзер булачагын ассызыклады.

"Хисләр ташый, бу чыгыш һәрчак кайдадыр уйларымда йөри иде. Мин Ютазы районында түгел, ә Әлмәт районында тудым. Мин үз районымны яратам, әмма минем йөрәгемдә Ютазы районы өчен шактый өлеш кала. Мин Ютазы районында 10 ел диярлек эшләдем. Сәнәгать, авыл хуҗалыгы ягыннан без һәрвакыт көчле булдык. Мин анда тугыз ел хезмәт куйган район үз бурычларын үтәүдә шул ук адымнар белән бара дисәләр, мине горурлык хисләре биләп алыр. Минемчә, бу – һәркем өчен казаныш булыр иде – 8-9 ел гына түгел, ә һәрвакыт эшли торган система булдыру», – диде Рөстәм Нуриев.

Аның сүзләренә караганда, “Ютазы районының бик куәтле һәм гадәти булмаган нигезе бар». «Аның киләчәге якты. Ютазы районы илгә 3 млрд тонна нефть биргән Татарстанның көньяк-көнчыгышы өчен һәрвакыт зур үрнәк булуын телим. Мин һәрвакыт үзем эшләп киткән районга ярдәм итәргә әзер», – дип йомгак ясады докладчы.

Утырышта Рөстәм Нуриев «Фидакарь хезмәт өчен»медале белән бүләкләнде. Моннан тыш, аңа Татарстан Республикасы Ютазы муниципаль районының Мактаулы гражданины исемен бирү тәкъдиме дә кертелде. Бу мәсьәлә район Советының киләсе утырышында каралачак.

Бүген Ютазы муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе вазифаларын башкаручы итеп Аяз Шафигуллин билгеләнде. Җавап сүзендә ул «ТР Президентының ышанычын аклау өчен бөтен көчемне һәм тырышлыгымны куячакмын», дип ышандырды.