Урыссу гимназистлары һөнәри юнәлеш бирү кысаларында район судында булдылар

2024 елның 6 апреле, шимбә

Һөнәри юнәлеш бирү айлыгы кысаларында Урыссу гимназиясенең 5б сыйныфы укытучылары Л.Шәрифуллина белән бергә район судында экскурсиядә булды.

Район суды администраторы - Таҗиев Рөстәм Илдар улы, Камилла Таҗиеваның әтисе, балаларга суд эшендәге барлык нечкәлекләрне һәм үзенчәлекләрне аңлатты. Ул судның тарихы һәм структурасы турында җентекләп сөйләде.

Экскурсия барышында балалар суд утырышлары залында булдылар, анда присяжныйлар катнашындагы җинаять эшләрен карадылар. Рөстәм Илдар улы  утырыш вакытында судья, дәүләт гаепләүчесе (прокурор), дәгъвачы һәм җавап бирүче, зыян күрүчеләр, шаһитлар, шулай ук сак астында булган гаепләнүченең кайда тотылуы турында сөйләде.

Очрашу бай һәм кызыклы үтте. Балалар үткәрелгән чара өчен рәхмәт белдерделәр һәм суд хезмәткәрләренә һөнәри эшчәнлекләрендә уңышлар теләделәр.