Бүген Кояшлы микрорайон паркында белем бирү учреждениеләре тәрбияләнүчеләре катнашында спорт-күңел ачу чарасы узды.

2021 елның 14 сентябре, сишәмбе

Аны яшьләр бүлеге, мәдәният бүлеге, Үзәкләштерелгән китапханә һәм балалар иҗат үзәге хезмәткәрләре оештырды. Әлеге парк район үзәгенең иң ерак территориясендә урнашкан. Ул элеккеге буш урында балкып тора. Кыска гына вакыт эчендә үсеп җиткән наратлар да, сүз уңаеннан, ел саен яңа үсентеләр белән тулылана, архитектура элементлары һәм клумба белән бергә бистәгә кергәндә эстетика тудыра. Әйе, әлегә авыл җирле җилләргә каршы тора алмый. Ләкин вакыт үткәч, алар болытларга кагылыр, бернинди табигый көч тә аларга комачауларлык булмас.

Менә шундый җилле кебек тоелган көндә, балалар барлык ярышларда да актив катнашты. Кайберәүләр, үз көйләрен тоеп, биеделәр дә хәтта. Бөтен тирә-юнь балаларның күңелле тавышлары белән тулды. Малайлар һәм кызлар көзгә багышланган викторина сорауларына бик теләп җавап бирделәр. Русьтә нинди көзге ай – кышның туганы? Кыйммәтле металл һәм ел вакыты көз үзара нинди сүз белән бәйләнгән? Яки сораулар җиңел яки безнең балалар акыллы! Дөресен генә әйткәндә, катнашучылар, бер-берсен узарга тырышып, бик тиз һәм дөрес җавап бирделәр. Менә шундый ул көзге ыгы-зыгы.