март, 2018 ел
дүшәмбе

Район күләмендә өченче тапкыр узган “Мәдәният. Интеллект. Фән” фәнни-гамәли конференциясе Урыссуның 2 санлы мәктәп базасында районның иң сәләтле укучыларын җыйды.

Авылыбызның зур хөрмәткә лаек буын вәкилләре – Нурзия апа һәм Камил ага Газизуллиннар нигезе балалары, онык һәм оныкчыкларының шат авазларыннан гөрләп торды.

Нәүрүз - Яна ел, яңа көн дигәнне аңлата. Өлкәннәр, аеруча балалар онытылып барган бәйрәмнәрне истә калдырсыннар, халкыбызның гореф-гадәтләрен онытмасыннар иде дигән теләктә кала Яңа Каразирек авыл клубы мөдире Зөлфия Гаиятова.

Узган шимбә иртәсендә район мәдәният йорты каршында оештырылган бәйрәмне Димтамак авылыннан кечкенә җырчыбыз Айдар Ганиев үзенең яңгыравык тавышы белән “Әссәламегаләйкем” дип мәңге сүнмәс учак – кояшка сәлам биреп, башлап җибәрде.

Кәрәкәшле авылы халкы “Ач ишегең, керәмен” исеме астында Нәүрүзне бәйрәм иткән.